elif, Çanakkale Savaşı Tarihi Yorumu


çanakkale savaşı ile ilgili kompozisyon yazmam gerekiyo bana yardımcı olabilirmisiniz ? :)

elif, 28.02.2015 Tarihinde Yazdı
Cevap Ekleyin
İsminiz :
Cevabınız :
E Posta Adresi : (Sitede Yayınlanmaz)
İnsanmısınız ? :
Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
Gönderin :

mehmet ali
24.03.2015
olurum tabiki
Çanakkale savaşı kısa kompozisyon

Birinci dünya savaşının en kanlı çarpışmaları Çanakkale’de olmuştur.Ülkemizi saran düşman kuvvetlerinden kurtulmak ve ülkemizin bağımsızlık mücadelesinde önemli bir yeri olan bu savaş yüzbinlerce şehidin verilmesine sebep olmuştur.
1915 yılında Osmanlı devletinin zayıflaması ve Rusya devletine yardım etmek isteyen başta İngiliz ve Fransız devleti olmak üzere Çanakkale boğazına askeri gemileri ile gelip Osmanlı devletini saf dışı bırakmak istiyorlardı.Fakat burada öyle destansı bir savaş oldu ki 253.000 şehit verdik.Şehit verdik ama ülkemizi kiimselere vermedik.Bu onurlu savaş sadece ülkemiz ve diğer devletler arasında değil deyim yerinde ise İslam ve haçlı zihniyeti arasında olmuştur.Bu onur dolu mücadelede askerlerimizin galibiyeti ve sonunda düşman devletlerin çekilmesi ile sona erdi.Çanakkale geçilmez denildi.Daha çocuk yaşlarda siperlere giden bu vatanın evlatlarına çok şeyler borçluyuz.
Çanakkale savaşı sadece basit bir savaş değil aynı zamanda Türklerin “söz konusu vatan ise gerisi teferruat” sözünü yerine getirmiş olmalarıdır.Vatan uğruna şehit olanların hakları asla ödenemez.Allah onlara rahmet etsin.

mehmet ali topçu


 

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Çanakkale Savaşı, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Temmuz - 2018