ruvan, 57. Alay Yorumu


57.alay tamamı 628 kişi huseyın avni bey şehit fakat mustafa kemale bir şey olmuyor

ruvan, 26.08.2017 Tarihinde Yazdı
Cevap Ekleyin
İsminiz :
Cevabınız :
E Posta Adresi : (Sitede Yayınlanmaz)
İnsanmısınız ? :
Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
Gönderin :

Temel Yaşar Seymenoğlu
24.05.2018
MERHABA KARDEŞ HÜSEYİN AVNİ BEY SAVAŞ ESNASINDA ŞEHİT OLMADİ KARARGAHİNDA ÇALIŞMA ESNASINDA YANI MAKAM ODASIN TOP MERSİ İLE ŞEHİT OLMUŞTUR ALLAH c.c. GANİ GANİ RAHMET EYLESİN BÜTÜN ŞEHİTLERİMİZE VE ÖLEN ASKERLERİMİZE

SAMET
25.04.2018
RUVAN SENİN BEYNINI YIKAMISLAR K BAKMA BASTAKI KOMUTAN HULISI AKAR NEDEN AFRINDE SEHIT OLMUYOR KUS YUVALI KAFALI

Aras
19.03.2018
Sen kafanı yorma güzel kardeşim. Bunlar derin kararlar kimisinin beyni basmaz. Şehit olduğunda sen bu topraklarda yaşayabilme ihtimalini yüzdeyle söyle ben de sana keşke şehit olsaymış diyebileyim. Atatürk dünyanın görebildiği en büyük zekaya sahip birisi. Kalkmış ergenin biri küçük beyniyle yorum yapıyor.

seher
25.09.2017
olabilir

:)
29.08.2017
57 alay Mustafa kemal in kişisel iradesi ile,Alman ve .osmanlı karargahı emri haricinde hakeraket ettiriliyor... Savaş planı haricinde 57 alayı acele olarak conkbayırına yerleştiriliyor... Mustafa kemal in düşüncesi gerçek oluyor ve anzaklar conkbayırına ilk saldırıyı yapıyor. karşısında oraya yerleştirilen 57 alay oluyor...Burada Mustafa kemalin dahi savaş taktiğini ve 57. alay başarı ile gerçekleştiriyor. Yoksa anzaklar ilk saldırıda o tepeyi ele geçirse, çanakkale geçilmiş olacaktı.Kişisel düşüncesi ve insiyatifi sayesinde oluyor bunlar. Büyük komutanların emirlerini hiçe sayıyıyor mustafa kemal.


 

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Çanakkale Savaşı, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Temmuz - 2018